Takip Edin ,
Yazı SAÇLARINIZ YAZA HAZIR MI ?
30/07/2016 - 10:30:00

 Burak Demirbaş
SAÇLARINIZ YAZA HAZIR MI ?

Yaz yine yüzünü gösterdi... Artık saçlarda boya, perma, maşa, pres uygulamaları çoğalacak. Haliyle saç kuruyacak, yıpranacak hatta koparak dökülmeler baş gösterecek.. Saç kuruması dediğimiz olay saç derisindeki tabakanın sebum yani az yağ üretmesi sonucunda ortaya çıkar.

Saç derisi kuruması sonucunda saç kırılarak dökülür ya da kepek oluşumunu tetikler... Böylelikle cansız, mat ve bakımsız bir görünüm oluşur. Şimdi neler dikkat edilmeli, neler yapılmalı, onları sıralayalım:

*Duştan sonra fön makinesinden uzak durmak,

*Saçlarımıza kullandığımız şampuan ph 5,5 olmasına dikkat etmek,

*Gittiğimiz kuaför salonlarında kullandığımuz ürünlerin CE veya FDA onaylı olmasına dikkat etmek,

*Aşırı bir kuruma varsa saç boya süresini minimum 45 güne çıkarmak,

*Organic oranı veya bitkisel özelliği yüksek ürünler saçlarımızı beslemek,

 

Şimdi saçlarımıza ne kullanırsak saçlarımız daha bakımlı ne nemli ve güçlü durur inceleyelim.

 

Yaz ayları yakın olması sizi korkutmasın. Bunu tam tersine çevirmeniz asılında çok mümkün ama biraz sabır gerektiren bir iş.  Saçlarımızı seviyor isek bu katlanılmayacak bir şey değil.

 

Saç derimizi yazın seramid ve infizyondan sadece seramid üretirken infizyon üretmeyi keser ve artık bunu dışarıdan almamız gerekir. Tek yapmamız gereken şey infüzyona sahip bir şampuan kullanmak ve sizlere vereceğim harika tarifi 21 gün boyunca uygulamanız.

 

ELİNİZE BİR KALEM ALIN VE YAZMAYA BAŞLAYIN. GÜÇLÜ, BAKIMLI VE NEMLİ SAÇLAR İÇİN:

 

* 5 CC BADEM YAĞI,

* 10 CC ARGAN YAĞI,

* 10 CC ELDEN SIKILMIŞ YA DA SIZMA ZEYTİN YAĞI,

* 5 CC SUSAM YAĞI,

*JOJOBA YAĞI,

 

Hazırlanışı:

 

 Zeytin yağı hariç tüm yağları bol şekilde bir kap içersinde karıştırıyoruz. Sadece zeytin yağını 2 dakika kısık ateşte ısıtarak hazırlamış olduğumuz  kaba ilave ediyoruz..

 

Kullanımı:

 

Saçlarımızı doğal seramid ve infüzyon sistemine sahip bir şampuan ile 2 kez olmak üzere yıkanmalı. Islak olan saçın suyu alınmalı, daha sonra hazırlanmış olan ürünü dipleri hariç tüm her yerine yedirilmeli ve bol şekilde taranmalı. Bu işlemden sonra saçları boneye almak ve 5 dakika ısı vermek kalıyor. Azami süre 2 saat isterseniz gece hazırlayıp sabah yıkayabilirsiniz.

 

ZAMAN DOLDUKTAN SONRA GENE AYNI ŞAMPUANLA TEK SEFER YIKAMAMIZ YETERLİ OLACAK. 21 GÜN BOYUNCA DEVAM EDİLMELİ.. HAFTADA EN AZ 3 OLMAK ÜZERE...

ŞİMDİDEN İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZ TEMENİ EDERİZ.. SAYGILARIMLA...

 

Bu Yazı 1643 kez okundu
Yorum Yazın
Gönder
Namaz Vakti
Hava Durumu
KONYA
E-Dergi

Sosyal Medya'da Biz